OSP Bestwina zdobywa złoto na XVIII Mistrzostwach w Ratownictwie

W Barczewie odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach KPP, przyciągając uwagę zarówno uczestników, jak i obserwatorów. To wydarzenie to nie tylko zmagania, ale przede wszystkim pokaz determinacji i umiejętności ratowników z całej Polski. W tegorocznej edycji udział wzięły 32 drużyny, które stanęły przed wyzwaniem 18 zadań, w tym symulacji zatrzymania krążenia, zdarzeń masowych, wypadków komunikacyjnych, czy ataków nożowników.

Skład drużyny reprezentującej nasz region

Nasza jednostka była reprezentowana przez zespół w składzie: Dariusz Orłowski, Mateusz Kubik, Konrad Kraus oraz Szymon Kubik. Ich obecność i zaangażowanie były kluczowe dla osiągnięcia sukcesów podczas zawodów.

Wyniki klasyfikacji ogólnej

Po zaciętej rywalizacji, w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zdobył zespół PSP Pleszew. Tuż za nimi uplasowała się drużyna KP PSP Krotoszyn, a trzecie miejsce przypadło Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwinie.

Podsumowanie zmagań w kategorii OSP

W kategorii OSP triumfowała Ochotnicza Straż Pożarna w Bestwinie. Drugie miejsce zajęła OSP Łomianki, a trzecie miejsce przypadło OSP Janowice, które również zasługuje na uznanie za doskonały występ.

Podziękowania należą się organizatorom, którzy zadbali o niezwykle realistyczne przygotowanie mistrzostw. Gratulacje dla wszystkich uczestników, a szczególnie dla OSP Janowice za zdobycie trzeciego miejsca w kategorii OSP. Rywalizacja z zespołami takimi jak Moto Reset Lachowicze, PSP Pleszew, czy Reckitt Benckiser była wyjątkowym doświadczeniem.

Wydarzenie to wspierały lokalne instytucje i media, w tym Gmina Bestwina, Magazyn Gminny, oraz Radio Katowice. Swoje wsparcie okazali również przedstawiciele lokalnych władz, jak Wójt Gminy Bestwina Grzegorz Boboń. To dzięki takim inicjatywom, ratownictwo i sport zyskują na znaczeniu w społeczności lokalnej.

Źródło: facebook.com/OSPBestwina