Jak aktywnie spędzić ferie w górach i mieście?

Ferie zimowe to dobry moment dla dzieci i młodzieży na aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. Wyjazdy integracyjne w góry z przyjaciółmi dobrze wpływają na psychikę dzieci i dają wiele możliwości odpoczynku od nauki szkolnej.

Kiedy podczas ferii zimowych mamy zaplanowany wyjazd w góry rodzinny lub z przyjaciółmi warto wybrać się w takie miejsce w którym jest doskonałe powietrze, wysoka jakość wody do picia oraz bardzo dobra regionalna kuchnia i atrakcje turystyczne danej miejscowości.

Większość osób lubi spędzać ferie na stokach narciarskich w górach. Do najpopularniejszych miejscowości możemy zaliczyć w naszym kraju Karpacz, Szczyrk, Szklarska Poręba. Tam znajdują się nowoczesne wyciągi dla młodzieży i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego również dla dzieci młodszych. Rodzice lub opiekunowie mogą wybrać sanki, deski do zjazdów, małe narty dla początkujących dzieci.

Dla osób starszych wypożyczalnie oferuję cały sprzęt narciarski oraz deski zjazdowe. Jest to pomocne dla osób które nie mają własnego sprzętu, a będąc na urlopie w górach mogą nauczyć się jeździć na nartach również z instruktorem wykupując lekcje nauki jazdy na nartach lub desce. Aktywny sport podczas ferii w górach dla dzieci i młodzieży to najlepszy sposób na zdrowie i dobre samopoczucie w nowym roku.

W górach są również kolejki górskie którymi można jeździć oglądając panoramę gór i przyrodę danego regionu. Restauracje również w sezonie zimowym oferują gościom doskonałą kuchnię która posmakuje każdemu w zimowe i mroźne dni. Potrawy regionalne typu oscypki, pieczone pstrągi, kapusta kwaśnica oraz wszelkiego rodzaju pieczone mięsa z frytkami oraz surówkami to ważny posiłek dla osób które aktywnie sportowo spędzają ferie.

Dla osób które są miłośnikami w górach spacerów na szlakach jest wiele możliwości podczas ferii.
Również często organizowane są kuligi śnieżne i pieczenie kiełbaski na ogniu.

W mieście ferie dla dzieci i młodzieży też mogą być interesujące. Jest wiele organizacji które prowadzą warsztaty kulinarne, plastyczne, fotograficzne. Aktywny sport w mieście to z pewnością wyjazdy na łyżwy na lodowiska oraz basen lub ćwiczenia na siłowni.

W okresie ferii zimowych warto również wybrać się do kina lub do cukierni na ulubione desery. Często odwiedzanym miejscem w mieście są liczne otwarte wystawy w muzeach i galeriach sztuki. Kina również zachęcają mieszkańców do odwiedzin na nowe seanse filmowe i premiery.