5 powodów dla których warto odwiedzić Szczyrk!

W Beskidach jest całkiem sporo miejsc, które co roku przyciągają turystów z całego regionu. Jednak statystyki jasno podają, że to właśnie Szczyrk jest najbardziej oblegany podczas sezonu. Oto 5 powodów dla których właśnie tak jest!

Malownicze szlaki

Piesza wycieczka na Biały Krzyż z Hali Skrzyczeńskiej to świetny wybór dla rodzin z dziećmi i osobami o średniej kondycji. Ci bardziej zaprawieni, z pewnością wybiorą się na Małe Skrzyczne lub Klimczok.

Rozrywka na wysokim poziomie

Po zejściu z górskich szlaków, czas na odpowiednią regenerację i odpoczynek. Nie każdy zresztą jeździ do Szczyrku aby chodzić po górach. Czasem wystarcza prawdzdziwa górska atmosfera, którą gwarantuje Deptak nad Żylicą i jego atrakcje.

Najciekawsze w regionie jaskinie

Jeżeli chcesz odwiedzić jaskinie w okolicach Szczyrku, musisz koniecznie mieć specjalistyczny sprzęt i doświadczenie. Jaskinia Malinowska będzie wtedy najlepszym pomysłem na eksplorację. Gdy jednak chcesz odwiedzić takie miejsce w celach rekreacyjnych, koniecznie zobacz jaskinię w Jaworzynie.

Dobry dojazd

Chociaż drogi w Szczyrku mogą pozostawiać wiele do życzenia, to jednak dojazd do tego miejsca jest bardzo komfortowy. Można wybrać podróż zarówno pociągiem jak i autobusem czy samochodem.

Nie tylko góry

Logicznym jest, że jeżeli jedziesz do Szczyrku, to po to aby delektować się górskimi widokami i szlakami. Ale jeżeli chcesz od nich odpocząć, to w tym mieście możesz skorzystać z innych aktywności. Jedną z nich będzie stadnina konna, gdzie można nauczyć się podstaw jeździectwa. Inna, to pływalnia COS w Szczyrku, która ma nie tylko basen sportowy, ale i szereg innych atrakcji.