Szczyrk doczekał się dwóch nowych kolejek linowych!

Przez wiele lat Szczyrk był uważany jako swego rodzaju narciarski skansen. Przyjeżdżający tu turyści przecierali oczy ze zdumienia widząc maszyny i urządzenia, które pracowały tu kilkanaście lat temu. Jednak to powoli się zmienia. Na lepsze.

Działania Tatry Mointain Resortu

Wszystko za sprawą słowackiej firmy, Tatry Mountain Resorts. Ma swoje ośrodki, aquaparki i hotele zarówno w Austrii jak i na Słowacji. Postanowiła zainwestować również w Polsce. Szczyrk zyskuje więc inne, bardziej nowoczesne oblicze.

Przede wszystkim przebudowano kolejką gondolową na Halę Skrzyczeńską oraz Pośredni Wierch. Do tego również, wybudowano taką samą kolejkę z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę. Zmienia się również infrastruktura – nie tylko poszerzono już istniejące trasy, ale i zbudowano nowe odcinki dostosowane do różnych umiejętności narciarzy. Kolejny aspekt to stworzenie od podstaw nowego, profesjonalnego systemu naśnieżania, który swój zbiornik ma na Hali Skrzyczeńskiej. Nowością będzie też tunel dla samochodów pod jedną z tras narciarskich oraz ultranowoczesny budynek obsługi narciarzy.

Szczyrk dla narciarzy

Nie da się ukryć, że wszystkie te udogodnienia maja na celu przyciągnąć do miasta spragnionych zimowego szaleństwa narciarzy. To właśnie dla nich zbudowano zupełnie nowy, w pełni przyjazny dla turystów budynek obsługi. Hala Skrzyczeńska doczekała się również bardzo efektownej restauracji.