Atrakcje Szczyrku. To nie tylko świetne szlaki i stoki narciarskie!

Szczyrk kojarzy się nam z rajem dla narciarzy zimą i świetną bazą wypadową na wycieczki piesze w góry. Jednak ta malownicza miejscowość ma sporo atrakcji, dostosowanych dla każdego. Jakie więc są inne atrakcje Szczyrku?

Doskonałe ścieżki rowerowe

W ostatnich latach bardzo poprawiła się infrastruktura rowerowa w naszym mieście. Dlatego też, wybierając Szczyrk, koniecznie zabierz ze sobą rower! Do dyspozycji masz kilka ciekawych szlaków rowerowych, które spełnią oczekiwania zarówno mniej doświadczonych, jak i zaprawionych w wymagających trasach kolarzy.

Sanktuarium Maryjne

Jeżeli wierzyć podaniom, to Matka Boska objawiała się tutaj pod koniec XIX wieku. Na miejscu objawień wybudowano Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Polski. Warto wspomnieć, że jest to jedno z najważniejszych miejsc dla katolików w Beskidzie Niskim. Jest to również piękne miejsce na spacer, bo obok Sanktuarium możemy podejść do Groty Matki Boskiej z cudownym źródełkiem. Szczególnie w sezonie letnim można spotkać tu wielu pątników.

Deptak nad Żylicą

To kolejne ciekawe miejsce w Szczyrku, gdzie można w spokoju pospacerować, wybrać się na rower albo rolki. W sezonie zimowym trasa ta często jest opanowana przez narciarzy biegowych. Deptak ten wije się wraz z płynącą przez miasto rzeką. Jest w pełni oświetlony, więc korzystać w pełni bezpiecznie można z niego bez względu na porę dnia czy nocy.

Plac św. Jakuba

W sezonie zimowym to właśnie tutaj funkcjonuje największe lodowisko w Szczyrku. Latem zamienia się w plac z fontanną, budkami z lodami i obiektami gastronomicznymi. Usiądziesz tu i odpoczniesz na ławce po całym trudzie dnia.

Kolej linowa Skrzyczne

To atrakcja która jest czynna przez 7 dni w tygodniu. Z kolejki można obserwować całą panoramę miasta i okolicznych szczytów. Turyści wybierają dwie trasy. Pierwsza z nich to Jaworzyna- Szczyrk, druga to Hala Jaworzyna- Skrzyczne. Sama podróż trwa 15 minut i jest w pełni bezpieczna. Można kupić bilety na poszczególne odcinki trasy albo też na całość.