Chałupki czekają na turystów!

Leżące na terenie województwa śląskiego Chałupki to jedna z ciekawszych miejscowości, z jakimi możemy się spotkać w trakcie wycieczki po okolicach Raciborza. Jakie atrakcje czekają tu na gości? W jaki sposób mogą tu spędzić wolny czas ci miłośnicy podróży, którzy w tej części Polski postanowią spędzić swój urlop? Możliwości spędzenia wolnego czasu w tym miejscu jest wiele. Oto najciekawsze propozycje dla tych, którzy postawili na Śląsk i jego atrakcje.

Pałac w Chałupkach

Dumą tej śląskiej miejscowości, leżącej tuż przy granicy z Czechami, jest wspaniały pałac, zwany dawniej zamkiem bogumińskim. Wprawdzie obecna budowla ma charakter typowo barokowej rezydencji, wciąż jednak możemy tu zobaczyć wiele pamiątek z danych czasów. Pozostałości fosy, resztki fortyfikacji bastionowych – wszystko to sprawia, że barokowy pałac w Chałupkach staje się atrakcyjnym celem wycieczki nie tylko dla miłośników magnackich rezydencji, ale i dla tych osób, które są zafascynowane obiektami o charakterze obronnym.

Okoliczne atrakcje: gdzie warto się wybrać?

Chałupki to ciekawe miejsce na dłuższy urlop dla każdego miłośnika aktywnego wypoczynku. Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w tej okolicy? Bez wątpienia na dolinę Odry, a dokładniej – na jej meandry. Są one jednym z najciekawszych dzieł natury, z jakimi można się spotkać w trakcie wędrówek po terenie województwa śląskiego. Chałupki będą też doskonałym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą spędzić urlop w Polsce, a jednocześnie – zwiedzić czeskie miasta. Bliskość Bohumina, miasta stanowiącego kiedyś wraz z Chałupkami jeden organizm, to bez wątpienia jeden z większych walorów tej miejscowości. Drugim czeskim miastem, do którego ze względu na odległość zaledwie 8 km od Chałupek można się wybrać w trakcie rowerowej wycieczki, jest Ostrava. To miasto to raj dla każdego, kto interesuje się historią przemysłu oraz dla tych, którzy stawiają na zabytki techniki. A co z miastami polskimi? Pobyt w Chałupkach może się stać rewelacyjną okazją do odwiedzenia takich miast, jak Wodzisław Śląski lub Racibórz. Są to wspaniałe ośrodki miejskie, które każdego z nas mogą oczarować swymi zabytkami.

Chałupki to wyjątkowe miejsce, a urlop na terenie tej miejscowości każdemu z nas może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Wycieczki po okolicy, atrakcje czekające w pobliskich miastach czeskich i polskich – oto główne powody, dla których coraz większa grupa turystów decyduje się na wizytę w tej przygranicznej miejscowości.

One thought on “Chałupki czekają na turystów!

Dodaj komentarz