Co robić w Szczyrku gdy pada? Koniecznie zobacz te 3 atrakcje!

Szczyrk jest wspaniałym miejscem na górskie wędrówki a zimą na szusowanie po białym puchu. Co jednak robić, gdy z nieba pada deszcz i nie ma sprzyjających warunków? Na szczęście w Szczyrku nie ma mowy o nudzie. Zobacz, co warto zwiedzić!

Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza

Na początek opuszczamy sam Szczyrk i zmierzamy w kierunku Wisły. Miasteczko to jest znane na całą Polskę głównie za sprawą ikony polskich skoków narciarskich, Adama Małysza. Wspomniana galeria znajduje się w centrum Wisły i prowadzą do niej bardzo czytelne znaki drogowe. Zobaczysz tam zarówno cenne medale Małysza, jak i Kryształowe Kule. Muzeum czynne jest codziennie od 10:00 do 17:00. Wstęp to 5 zł dorośli i 3 zł dzieci.

Izba pamięci Jerzego Kukuczki

Aby zobaczyć niezwykłe pamiątki po ikonie polskiego himalaizmu, Jerzym Kukuczce, trzeba podjechać do Istebnej – Wilcze. W rodzinnym domu tego niezwykłego wspinacza można podziwiać fotografie, sprzęt wspinaczkowy a nawet medale i książki o górach. Wchodzi tam, dosłownie wchodzisz w klimat z ubiegłych lat, kiedy himalaizm nie był jeszcze sportem dla wszystkich którzy mają dostatecznie dużo pieniędzy. Co ważne, aby dostać się do muzeum, musisz wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę.

Chata Tajemnic – escape room

Jeżeli lubisz zagadki logiczne, escape room w Szczyrku z pewnością cię zaciekawi. Przekraczając próg domu, możesz wcielić się w różnego rodzaju postaci, które mają do wykonania tajną misję. Rzecz jasna, czas na wykonanie jej jest ograniczony!