Wodne atrakcje w górach? Tak, w Szczyrku to możliwe!

Wydawać by się mogło, że jadąc do Szczyrku nie trzeba brać ze sobą stroju kąpielowego. O inhalacjach również można zapomnieć, bo na pierwszy rzut oka, nie ma tu ani morza ani kopalni soli. Jednak Szczyrk oferuje ci więcej atrakcji niż się wydaje. Koniecznie zobacz wodne atrakcje!

Tężnia solankowa w Szczyrku

Zaczynamy od poprawy swojego zdrowia, a właściwie, górnych dróg oddechowy. Tężnia solankowa w Szczyrku znajduje się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Miejsce to zna każdy mieszkaniec miasteczka, prowadzą do niego również bardzo czytelne znaki. Nie sposób tam nie trafić. Po wejściu do ośrodka, należy kierować się do Kryształowej Komnaty Solnej. Jak chwali się sam właściciel obiektu, komnata ta została wykonana z naturalnych kryształów soli kamiennej. Już jeden seans w znaczącym stopniu poprawia sytem odpornościowy i górne drogi oddechowe. Tężnia jest czynna codziennie od 10:30 do 20:15 a każdy seans trwa około 45 minut. Jednorazowy koszt wejścia to 10 złotych.

Zespół Basenów Tropikana w Hotelu Gołębiewskim

Ze Szczyrku do Wisły jest przysłowiowy „rzut beretem”. Warto zarezerwować sobie jeden dzień właśnie na wizytę w Hotelu Gołębiewski. Tropikana to największy park wodny w okolicy, który dostarcza mnóstwa wrażeń zarówno dla małych jak i dla większych miłośników wodnego szaleństwa. Basem pływacki, basen z hydromasażem czy baseny zewnętrzne to tylko kilka z atrakcji jakie tam spotkasz. Obiekt jest czynny cały tydzień od 11:00 do 21:00.