Nie lubisz górskich wędrówek? W Szczyrku na najwyższy szczyt wjedziesz kolejką!

Umówmy się – tak jak można lubić morze a niekoniecznie kochać pływanie statkami, tak i w górach, nie musisz uwielbiać długich wędrówek. Ale chcesz zobaczyć niezapomniane widoki. W Szczyrku możesz to zrobić dzięki dwustopniowej kolejce.

Godziny otwarcia kolejki linowej na Skrzyczne

Bez względu na porę roku, kolej linowa na Skrzyczne jest otwarta codziennie, od godziny 9:00 do 17:00. Warto na poważnie traktować te wytyczne, bo nawet kilka minut spóźnienia może skutkować koniecznością samodzielnego zejścia. W przypadku niskiej frekwencji, kolej linowa kursuje zgodnie z ustalonym rozkładem jazdy, co 30 minut.

Ważne! Na Jaworzynie i Skrzycznem, już u góry, płatności można dokonywać tylko i wyłącznie w systemie bezgotówkowym.

Pierwszy wyjazd z dolnej stacji na Jaworzynę startuje o godzinie 9:00 Z kolei pierwszy wyjazd z Jaworzyny na Skrzyczne, rusza o 9:15. Ostatni zjazd ze Skrzycznego na Jaworzynę odbędzie się o 17:00. A ostatni zjazd z Jaworzyny na dolną stację, o 17:30.

Ile kosztuje przejazd kolejką na Skrzyczne?

Opłaty są uzależnione od trasy jaką mamy pokonać. I kolejno, w jedną stronę, na odcinku Szczyrk Jaworzyna i Jaworzyna Skrzyczne zapłacimy 23 zł normalny, 19 ulgowy a dzieci od 6 do 11 lat 17 zł. Trasa Szczyrk- Skrzyczne- Szczyrk to wydatek odpowiednio 60 zł, 48 zł oraz 42 zł. Chcąc kupić bilet na pętlę szczyrkowską, zapłacisz odpowiednio 70zł, 56 zł, 49 zł. Dzieci do lat 6 na wszystkich trasach podróżują bezpłatnie.

Honorowane są zniżki dla zorganizowanej grupy powyżej 20 osób, w wysokości 10%. Osoby niepełnosprawne mają zniżkę 35 %. Bilety ulgowe są wydawane tylko za okazaniem odpowiedniej legitymacji. Ponadto honorowane są Karta Dużej Rodziny oraz Karta Górala.