Nowe miejsce na mapie turystycznej Szczyrku. Koniecznie zobacz Muzeum Górskie!

W budynku trybun amfiteatru Skaliste w Szczyrku powstało nowe Muzeum Górskie. Znajduje się w sąsiedztwie kompleksu skoczni narciarskich. Dwa kroki do niego jest od spacerowego Deptaku nad Żylicą. Na jakie atrakcje możemy liczyć?

Biegówki z lat 20 XX wieku!

Wchodząc do Muzeum Górskiego, zanurzasz się w bogatą historię sportową tego regionu. Przechodząc między salami wystawowymi, możesz zobaczyć nie tylko w jaki sposób rozwijał się sport w Szczyrku. To również świetny przegląd dziedzictwa kulturowego tego miasta oraz całych Karpat.

Zobacz również: Oto co powstanie na miejscu dawnego Domu Turysty!

Turyści będą mogli zobaczyć więc chociażby narty biegówki oraz do skoków z lat 30-tych ubiegłego wieku. Poznać, jak kiedyś wyglądał sprzęt z jakim jechali reprezentanci na Igrzyska Olimpijskie. Są tam również oryginalne numery startowe z wyjazdów olimpijskich a także kombinezony. Te ostatnie tak różne od tych do których przyzwyczaiło nas współczesne podejście do skoków narciarskich.

Interaktywna platforma do skoków

Kolejną ciekawostką nie tylko dla fanów skoków narciarskich, jest specjalna interaktywna platforma. Korzystający z niej zwiedzający mogą na własnej skórze odczuć, co się dzieje podczas skoku ze skoczni. To atrakcja, która cieszy się ogromną popularnością. Muzeum będzie czynne przez cały rok a wstęp jest dodatkowo płatny.

Warto dodać, że nie powstałoby, gdyby nie Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzią w Szczyrku. Projekt ten jest również współfinansowany ze środków unijnych, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020.