Nowa droga w Szczyrku. Póki co rozpisano przetarg!

Nie da się ukryć, że drogi w Szczyrku nie należą do najlepszych w kraju. Narzekają na nie mieszkańcy oraz turyści licznie przyjeżdżający do miasta bez względu na porę roku. Cieszy więc fakt, że właśnie rozpisano przetarg na fragment drogi krajowej 942 .

Przetarg już rozpisany

Jak informuje w swoich oficjalnych źródłach Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, już na początku sierpnia został ogłoszony przetarg na remont odcinka drogi 942. Fragment ten przebiega przez Szczyrk i wynosi 3 kilometry. Sama droga swój początek ma w Bielsku-Białej i podąża przez Bystrą i Meszną, aby w Buczkowicach skręcić na Szczyk, Przełęcz aż do Wisły.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała dwa miesiące na wykonanie całości prac w wyznaczonym czasie. W zakres prac wejdzie nie tylko naprawę warstwy ścieralnej i wiążącej asfaltu. Będzie to również naprawa poboczy, które obecnie pozostawia wiele do życzenia.

Kiedy kolejne remonty?

Szczyrk nie może poszczycić się najlepszymi drogami w regionie. Najczęściej to właśnie mieszkańcy ponoszą tego konsekwencje. Niedoświetlone pobocza i dziurawe drogi to codzienność, z którą to oni właśnie muszą się mierzyć w największym stopniu. Jest jednak szansa na to, że stan dróg z czasem się polepszy. Jednak to właśnie okoliczni mieszkańcy nie kryją rozżalenia, że wyremontowany odcinek drogi będzie miał długość jedynie trzech kilometrów. Nikt nie ma najmniejszej wątpliwości, że potrzeba tu o wiele więcej.

Szukasz więcej informacji z regionu? Zobacz portal infobeskidy.pl