Nowa inwestycja w mieście. Co powstanie na miejscu Domu Turysty?

Dwa lata temu pierwsze maszyny budowlane stanęły pod zamkniętym od dziesieciolecia Domem Turysty. Kiedy rozpoczęto prace wyburzeniowe, niejednemu mieszkańcowi zakręciła się łezka w oku. Niegdyś perełka, dziś straszący przechodniów budynek miał dla nich wartość sentymentalną. Teraz już wiadomo, co powstanie na jego miejscu.

Luksus Domu Turysty

Obiekt ten swoje najlepsze czasy miał w latach 60-tych ubiegłego wieku. Uchodził wtedy za najbardziej luksusowy hotel w naszym regionie. Zatrudniał ponad 120 osób, a na urlop czy wakacje mógł przyjechać tu właściwie każdy. Nie łatwo było jednak zdobyć miejscówkę, chociaż dysponował prawie 300 pokojami. Większość z nich miała również swoją łazienkę, co jak na ówczesne standardy było czymś niebywałym.

Kolejną wartością dodaną tego miejsca była hotelowa restauracja. Można było zjeść w niej smacznie i za niewygórowane pieniądze. Przyciągało to więc turystów z całego miasta, nie tylko gości hotelowych. Była również siłownia, zakład fryzjerski, taras widokowy z którego rozpościerał się malowniczy widok a nawet Pewex. Niestety, wraz z upływającym czasem, świetność tego miejsca malała. W końcu, po licznych przejęciach przez kolejne spółki, hotel został zamknięty w 2008 roku ze względu na zły stan techniczny.

Hotel, aquapark i apartamenty

Dzisiaj po dawnym hotelu nie ma już śladu. Plany jasno pokazują, że ma tam być postawiony hotel wraz z częścią wellness i SPA oraz apartamentami do wykupienia. Te ostatnie będą działały na zasadzie zakupu przez osoby prywatne i przeznaczenie do wynajęcia w sezonie i poza nim.

Inwestorem jest firma, która w podobny sposób zmodernizowała Dom Turysty PTTK „Nad Zaporą” w Wiśle, oraz Dom Turysty PTTK w Zakopanem. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nowe miejsce przyciągnie turystów, którzy spędzą tam niezapomniane chwile.