Żywiec i Cieszyn – musisz zobaczyć te dwa miasta!

Beskid Śląski kryje w sobie wiele prawdziwych perełek skrytych w kotlinach. I takimi właśnie miejscami jest Żywiec i Cieszyn. Dlatego, jeżeli planujesz dłuższy pobyt w naszym mieście, koniecznie pojedź do tych miejsc. Z pewnością się nie zawiedziesz, bo czeka na ciebie sporo atrakcji!

Żywiec nie tylko dla amatorów piwowarstwa

To właśnie w tym mieście powstało słynne Muzeum Browaru Żywiec. Położone jest ono w zabytkowym, neorenesansowym budynku, który dodaje jeszcze więcej klimatu. Zwiedzając je, możesz dowiedzieć się co nieco o historii warzenia piwa, a także o zapomnianych już dawno metodach produkcji. Gdy już skosztujesz muzealnych specjałów, koniecznie wybierz się na zwiedzanie zamków.

Pierwszy z nich to pałac wzniesiony przez Habsburgów, z którego pozostały jedynie dobrze zachowane ruiny. Jednak całość jest świetnie zabezpieczona a teren wokół zagospodarowany jako miejsce do wypoczynku i rekreacji. Drugi zamek, a właściwie zamki, zobaczysz w Żywieckim Parku Miniatur. Mimo że bilety wstępu to dość spory wydatek, to warto. Dzięki temu przeniesiesz się do różnych malowniczych zakątków świata.

Cieszyn – w poszukiwaniu klimatu

Miasteczko to ma niesamowity klimat, gdzie na ulicach słychać zarówno język polski jak i czeski. Przyjeżdżając tu przede wszystkim musisz odwiedzić Górę Zamkową i Zamek Cieszyn. To dobrze zachowana budowla, gdzie w sezonie letnim często są organizowane różnego rodzaju imprezy tematyczne. Po zwiedzaniu skieruj swe kroki do romańskiej Rotundy. Historycy oceniają, że jest to jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich w Polsce.

A gdy już zgłodniejesz, koniecznie spróbuj cieszyńskich specjałów w lokalnej restauracji. Gdy masz więcej siły, możesz przejść mostem do czeskiego Cieszyna i tam zamówić knedliki i ciemne piwo. Nie da się więc ukryć, że miejsca te przyciągają nie tylko swoimi atrakcjami, ale i wybornymi smakami.