Obiekty sportowe w Szczyrku. Czy znasz je wszystkie?

Szczyrk to jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Beskidach. Mimo że prawa miejskie otrzymał dopiero w 1973 roku, może pochwalić się nie tylko rozbudowaną bazą noclegową ale i dopracowanymi obiektami sportowymi. Jakie to będą?

Ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu

Znajduje się na północnym zboczu Skrzycznego. Do dyspozycji spragnionych białego szaleństwa oddane zostały 4 wyciągi. Znajdziesz tu dwie trasy zjazdowe łatwe, jedną trudną i jedną bardzo trudną. Łączna długość tras zjazdowych to prawie 13 kilometrów, a tras biegowych to aż 18 kilometrów.

Ośrodek Narciarski Czyrna – Solisko

Znajdziesz ją na zboczach Małego Skrzycznego. To właśnie tutaj znajdują się słynne trasy Bieńkula i Golgota. Trasy zjazdowe w większości są łatwe. W Czyrna-Solisko jest ich aż 12. 5 tras kwalifikowanych jest jako trudne a tylko jedna jako bardzo trudna. Całkowita długość tras to imponujące prawie 25 kilometrów. Jest więc gdzie zjeżdżać!

Kompleks skoczni narciarskich Skalite

Czynny właściwie przez cały rok, jest usytuowany na północnym stoku góry Skalite. W jej skład wchodzą skocznia normalna, o punkcie konstrukcyjnym K95, skocznia średnia z K70 i skocznia mała z K40. Latem można obserwować tu mistrzostwa polski w skokach narciarskich.

Kompleks narciarski „Biały Krzyż”

Znajduje się na Przełęczy Salmopolskiej. Możesz skorzystać tam z dwóch wyciągów, w tym orczykowego „Biały Krzyż” i talerzowego „Bartuś. Trasy są dobrze oświetlone, jednak nienaśnieżane sztucznym puchem. Dlatego, gdy pogoda zimą nie sprzyja, tutaj nie pojeździsz.