Jaskinie w Szczyrku zachwycają swoją różnorodnością. Koniecznie zobacz je wszystkie!

Jeżeli chcesz odpocząć zarówno od turystycznego zgiełku jak i górskich szlaków, koniecznie zobacz chociaż jedną z jaskiń w Szczyrku. Co istotne, nie są one tak komercyjne jak w innych częściach Polski, więc do wizyty musisz się odpowiednio przygotować. Przed wyprawą koniecznie skontaktuj się z Informacją Turystyczną w Szczyrku.

Jaskinia Malinowska

To bardzo trudna do zwiedzania jaskinia, przeznaczona raczej dla doświadczonych osób. Aby do niej dojść, musisz kierować się z Przełęczy Salmopolskiej. Samo zwiedzanie trwa około godzinę, jednak pamiętaj, że zejście w głąb bez sprzętu alpinistycznego nie jest możliwe.

Jaskinia Lodowa

Jej nazwa nawiązuje do nacieków lodowych które pokrywają ściany prawie całej jaskini. Jaskinia Lodowa to dobry wybór dla wszystkich niedoświadczonych osób, które chcą spróbować swoich sił w wędrowaniu po górskich jaskiniach. Można ją zwiedzać zarówno bez asekuracji jak i specjalnego sprzętu. Warto jedna wziąć ze sobą latarkę, bo w jaskini nie ma elektryfikacji. W starych źródłach jaskinia nazywana jest również jako Jaskinia Partyzancka, gdyż to właśnie tu ukrywały się oddziały podczas II Wojny Światowej.

Jaskinia w Trzech Kopcach

To jedna z najdłuższych i największych jaskiń jakie znajdują się w Beskidach. Wejście do niej znajdziesz na południowych zboczach Tych Kopców. Zwiedzanie całej jaskini trwa około 5 godzin, z czego 2 godziny spędza się pod ziemią. W jaskini poradzą sobie doświadczone osoby, jednak nawet i te proszone są o wynajęcie przewodnika.