Szczyrk zimą. Jakie atrakcje czekają na turystów z dziećmi?

Chociaż do ferii zimowych jeszcze sporo czasu, właśnie teraz najlepiej zarezerwować taki wyjazd. Masz jeszcze spory wybór i ceny nie windują tak wysoko. Jeżeli zastanawiasz się, czy do Szczyrku można pojechać z dziećmi, to tutaj znajdziesz odpowiedź. Bo to wymarzone miejsce na ferie z najmłodszymi!

Górskie szaleństwo

Szczyrk zimą przyciąga narciarzy z całej Polski. Do wyboru masz kilka tras o różnym stopniu zaawansowania. Przy każdym stoku działa szkółka narciarska z instruktorami gotowymi do nauki twoich dzieci. W większości przypadków możesz zostawić dziecko pod opieką nauczyciela i samemu pojechać na prawdziwy stok.

Dla najmłodszych otwierane są również narciarskie przedszkola. Tam przez dwie do trzech godzin maluchy uczą się poruszać na nartach po białym puchu. Dodaje to im pewności siebie i sprawia, że sama nauka jazdy na nartach idzie w późniejszym wieku o wiele łatwiej. Atutem jest również fakt, że instruktorzy uczą, jak bezpiecznie poruszać się na stoku i co robić w kryzysowych sytuacjach.

Zespół basenowy Tropikana

Po górskich wojażach warto podjechać do sąsiadującej ze Szczyrkiem Wisły, do Hotelu Gołębiewski. Południe w parku wodnym to coś, o czym marzy każdy dzieciak, a i dorosłym sprawi z pewnością wiele uciechy. Jeżeli nie masz ochoty pływać, możesz również skorzystać ze SPA i sauny, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie. Jest to jedno z najwyżej ocenianych miejsc przez najmłodszych.