W Masywie Śnieżnika – Stronie Śląskie

Stronie Śląskie to jedna z ciekawszych miejscowości w rejonie Masywy Śnieżnika. Miasto to może się pochwalić długą historią, o której przypominają nam cenne zabytki, oraz malowniczą okolicą, którą można poznawać w czasie pieszych lub rowerowych wypraw. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć? Oto atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie.

Stronie Śląskie i jego miejsce na mapie Polski

W tej części Dolnego Śląska doskonale poczują się miłośnicy górskich wędrówek oraz pięknych krajobrazów. Bliskość Kłodzka, Gór Złotych, Gór Bialskich i Masywu Śnieżnika – oto największe walory dla tych gości, którzy preferują aktywny wypoczynek. Dobre zagospodarowanie, bogata baza noclegowa oraz gęsta sieć szlaków, dzięki którym można bez ograniczeń wędrować po okolicznych górach – oto kolejne zachęty dla gości, którzy chcą wypocząć w Sudetach.

Z kart historii

Wycieczki w rejonie tego miasta to ciekawa propozycja dla każdego miłośnika historii. Podobnie jak wiele miejscowości leżących na ziemi kłodzkiej, tak i Stronie Śląskie może się pochwalić ciekawą przeszłością. Założone w połowie XIV wieku miasto sławę zawdzięcza przede wszystkim hucie szkła, która zaczęła tu funkcjonować w połowie XIX stulecia. Do 1945roku miasto to należało do Niemiec. Po II wojnie miejscowa ludność została wysiedlona, a jej miejsce zajęli nowi osadnicy. Dziś jest to ważny ośrodek turystyczny, idealny i dl amatorów pieszych wędrówek po górach, i dla tych, którzy preferują sporty zimowe. A jakie atrakcje i zabytki zasługują tu na uwagę krajoznawców?

Najważniejsze atrakcje turystyczne

Turyści, którzy postanowią spędzić urlop na terenie tego miasta, z pewnością nudzić się nie będą. Barokowy kościół parafialny, neogotycki kościół ewangelicki oraz pałac Marianny Orańskiej – oto najważniejsze atrakcje, których w czasie zwiedzania tego miasta nie można pominąć. Warto tu również odwiedzić Muzeum Minerałów, które dostarczy nam wiele ciekawych informacji ma temat geologii oraz kamieni szlachetnych, występujących w tej części Sudetów.

Stronie Śląskie to niezwykły punkt na mapie Dolnego Śląska oraz idealne miejsce na wczasy w Sudetach. Bliskość pięknych pasm górskich, ciekawe zabytki oraz korzystny klimat – wszystko to sprawia, że urlop spędzony w rejonie tego miasta na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.

One thought on “W Masywie Śnieżnika – Stronie Śląskie

Dodaj komentarz