Co to była za impreza! Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczyrku okazał się prawdziwym hitem!

Po raz kolejny w naszym mieście rozpoczął się Beskidzki Jarmark Bożonarodzeniowy. Było sporo atrakcji, możliwość kupienia świątecznych prezentów, a nade wszystko, poznania regionalnych smaków. Turyści również dopisali!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczyrku

Organizatorem tego wydarzenia był Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. To z jego inicjatywy, już po raz kolejny w Szczyrku ruszyła jedna z największych świątecznych imprez w regionie. 10 grudnia, na Placu św. Jakuba rozbrzmiewały świąteczne kolędy i panował cudowny, świąteczny klimat.

Nie brakowało regionalnych akcentów

Koło Gospodyń Wiejskich z Milówki przedstawiło pokaz obrzędów „Dziadów Kolędniczych”. Następnie można było skosztować świątecznych regionalnych przysmaków. Obecni na jarmarku mogli również poznać obrzędy kolędnicze w wykonaniu Kapeli Antoniego Gluzy ze Szczyrku. Wielbiciele kolęd śpiewali z Zespołem Kolędniczym „Ondraszek”.

Na szczególną uwagę zasługiwały bardzo przemyślanie przygotowane stoiska z lokalnym rękodziełem. Była to nie lada gratka dla wszystkich fanów takich ozdób, a jednocześnie możliwość zakupienia prezentów świątecznych na ostatnią chwilę. Każdy ucieszy się z ciepłych rękawic czy wspaniałego, ręcznie malowanego szalu.

Bezpłatne warsztaty

Odwiedzający jarmark mieli również możliwość nauczenia się wytwarzania ręcznie zdobionych ozdób choinkowych, pod okiem prawdziwych artystów. Było sporo dobrej zabawy i satysfakcji z wykonanych dzieł.